Popüler Hayatta Kalma Oyunu Raft’ı Sevenlere Önerdiğimiz 22 Oyun

Özellikle Twitch ve YouTube yayınlarında oldukça popüler hale gelen hayatta kalma oyunu Raft, benzersiz bir kitle oluşturdu. Ayrıca Raft severlerin beğenebileceği popüler hayatta kalma oyunlarını da listeledik.

Belgesellerde gördüğümüz dövüş yavrularından annelerinin üzerinden atlayan çocuklara kadar tüm canlılar, hayatta kalma becerilerini geliştirmek için çeşitli oyunlar oynarlar. Bu oyunlar, kendilerini gerçek bir tehlikeye atmadan avlanmaktan veya av olmaktan kaçma yeteneklerini geliştirir. Benzer bir içgüdü ile, gizli olanı kovalamaya, saklamaya ve bulmaya dayalı oyunlar çok popüler. Artık şehirlerde saklambaç veya kovalamaca oynamak çocuklar için bile mümkün olmadığından, bu ihtiyacı hayatta kalma oyunlarıyla karşılamaya çalışıyor gibi görünüyoruz. Bu oyunların en popülerlerinden biri, özellikle Raft oyunu, okyanusta hayatta kalmaya çalışan birinin yerini aldığımız yerdir. Raft'a benzer en dikkat çekici oyunlara bakalım.

Sal benzeri hayatta kalma oyunları:

Minecraft Telli Derin PixArk Subnautica Stardew Vadisi Hırsızlar Denizi Güvensizlik Valheim Dysmantle Zelter King Pins Rim Dünya Topraklanmış Ezilmiş Hayatta Kalma Motoru Orta Çağ Hanedanı Pus İçine Son Umut:Afrika'da Hayatta Kalma Enfekte

Listeye en popüler yapı ile başlayalım:Minecraft

Tür:aksiyon, açık dünya Platform:Android, Mac, Nintendo 2DS
3DS, Nintendo Wii U, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox 360, Xbox One ve iOS Çıkış tarihi:23/11/2017, 2019 tarihinde güncellendi Geliştirici:Mojang Studios

Küplerle bir dünya kurabileceğiniz Minecraft, hayatta kalma oyunları arasında belki de en çok konuşulan oyun. Bu sandbox türü oyunun açık bir dünyası var ve size rehberlik etmiyor. Bu nedenle, her şey sizin hayal gücünüze ve yaratıcılığınıza kalmış. Yeni Hayat filminden esinlenen Stranded Deep:

Tür:aksiyon, yaratıcı, açık dünya, simülasyon, strateji Platform:Mac, PC, PlayStation 4 ve Xbox One Çıkış tarihi:21/04/2015, 2020'de güncellendi Geliştirici:Beam Team Games

Stranded Deep in the Pacific Ocean Bir hayatta kalma oyunu. Tom Hanks'ın Cast Away filminden esinlenerek, geniş bir açık dünyada hayatınızı tehdit eden senaryolarla karşılaşıyorsunuz.

Başarılı bir Minecraft alternatifi:PixArk

Tür:macera, açık dünya, simülasyon Platform:Nintendo Switch, bilgisayar, PlayStation 4 ve Xbox One Çıkış tarihi:31/05/2019 Geliştirici:Snail Games USA

PixArk basit bir arayüze ve Minecraft'ı anımsatan bir küp yerleştirme mantığına sahiptir. ile macera oyunu. Cazibesini korurken ürkütücü olmayan bir oyun diyebiliriz. Oyunda 100 dinozorla dolu bir adada uyanıyorsunuz. Dinozorları yemek için öldürebilir, evcilleştirebilir veya binek olarak kullanabilirsiniz. Göreviniz kaynakları toplayarak, bir şeyler yaparak, barınaklar inşa ederek ve oyundaki diğer oyunculara ve hayvanlara karşı kendinizi savunarak hayatta kalmaya çalışmaktır. PixArk, Ark ve Minecraft sevenler için garip görünebilir, ancak ikisinin kombinasyonu, nispeten genç oyuncuların hayatta kalma oyunlarına adım atması için güzel bir seçenek.

SubNautica Sul altında:

Tür:macera, açık dünya, simülasyon, aksiyon, strateji Platform:Nintendo Switch, bilgisayar, PlayStation 4 ve Xbox One Çıkış tarihi:11/04/2016, güncellenmiş 2018 Geliştirici:Bilinmeyen Dünyalar

Hayatta kalın ve yabancı bir gezegende okyanuslara dalın SubNautica, kaynak toplamaya çalıştığınız bir su altı hayatta kalma oyunudur. Kolay olmamakla birlikte amaç kaynak toplamak, üretmek ve hayatta kalmaya çalışmaktır. 2019'da piyasaya sürülen SubNautica Below Zero, macerayı dondurucu soğukla savaşmanız gereken yepyeni bir boyuta taşıyor. Bu oyun şu anda yalnızca bilgisayarda oynanabilir.

Çiftçilik simülasyonu ile birlikte Stardew Valley:

Tür:aksiyon, macera, açık dünya, simülasyon, strateji, hikaye Platform:Mac, Nintendo Switch, bilgisayar, PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox One ve iOS Yayın tarihi:26/02/2016, 2018'de güncellendi Geliştirici:Concerned Ape

Stardew Valley, çiftçilik simülatörüne benzeyen bir oyundur. Evet bir bakıma ama oyunda köyde yaşayan diğer insanlarla da ilişki kurmanız ve maden kazmanız gerekiyor. Oyuna büyükbabanızdan miras kalan alan ile başlıyorsunuz. Eski aletler ve birkaç bozuk para ile işe koyulursunuz. Çim kaplı bu tarlaları zenginleştirmeye hazır mısınız?

Bir uçak kazasından kurtulan tek kişi sizsiniz:Orman

Tür:aksiyon, macera, savaş, simülasyon, açık dünya, rol yapma Platform:bilgisayar ve PlayStation 4 Yayın tarihi:30/05/2014 Geliştirici:End Night Game

The Forest, uçak kazası flört oyunundan kurtulan tek yolcu olduğunuz bir korku-hayatta kalma oyunudur. Yiyecek ve barınak bulmak için gizemli bir ormanı keşfettikten sonra, karşılaştığınız yamyamlarla savaşmalısınız.

Çok oyunculu açık dünya korsan oyunu:Sea of Thieves

Tür:aksiyon, macera, savaş, açık dünya, rol yapma, simülasyon Platform:PC, Xbox One ve Xbox Series X
S Yayın tarihi:20/03/2018 Geliştirici:Rare Ltd

Sea of Thieves, bir korsan olduğunuz çevrimiçi bir oyun arayan bir hazine ve macera. Açık denizde diğer oyuncularla işbirliği yaparak bir mürettebat oluşturmaya ve geminiz için hazine bulmaya çalışıyorsunuz.

Çeşitli görevleri tamamlayarak, diğer gemileri yağmalayarak veya altın dolu iskelet kalelere basarak para topluyorsunuz. Kazandığınız parayla silah, kıyafet ve malzeme satın alabiliyorsunuz. Sea of Thieves, 2018 yılında piyasaya sürülmesine rağmen sürekli geliştirilen bir oyundur.

Saf korku temalı bir hayatta kalma oyunu:Güvensizlik

Tür:aksiyon, macera, simülasyon, strateji Platform:Mac, Nintendo Switch, PC, PlayStation 4 ve Xbox One Çıkış tarihi:23/11/2017, güncellenmiş 2019 Geliştirici:Cheerdealers

Güvensizlik, helikopterin kalmaya çalıştığınız bir oyunda düşmesinden sonra kutup üssünde hayatta kalır. The Thing filminden esinlenen bu korku oyunu, başlangıçta basit bir hayatta kalma oyununa benziyor, ancak kısa sürede karanlık ve heyecan verici hale geliyor.

Her biri farklı yeteneklere sahip 15 karakter arasından seçim yaparsınız. Oyun daha sonra sizi rastgele bir haritaya atar. Kaynakları ve silahları bulmaya çalışıyorsun, ama aynı zamanda uyumalısın, çok üşütmemeli ve yemelisin. Beş haritayı tamamlamayı başarırsanız, oyunu bitirirsiniz.

Mitolojik hikayelere sahip sistem dostu bir oyun:Valheim

Tür:aksiyon, macera, savaş, açık dünya, rol yapma, strateji Platform:bilgisayar Yayın tarihi:02.02.2021 Geliştirici:Valheim Game

Valheim, 10 oyuncuya kadar oynanabilen, Vikinglerden ilham alan bir strateji oyunudur. Amacınız Valhalla'ya ulaşmak için ruhunuzu serbest bırakmak ve Odin'in eski rakiplerini öldürmek. Hayatta kalın, inşa edin, fethedin ve dünyayı keşfedin…

Kıyamet sonrası dünyada geçen dismantle:

Tür:aksiyon, macera, açık dünya, strateji Platform:Mac ve PC Yayın tarihi:06.01.2020 Geliştirici:10tons Ltd.

Dysmantle, kıyamet sonrası ortaya çıkan bir karakterle oynadığınız bir strateji oyunudur. Kıyametten sonra, dünya artık tehlikeli yaratıklarla dolu ve hayatta kalma savaşında sahip olduğunuz tek şey elleriniz. Bu çok heyecan verici bir mekanik çünkü dünyada oyunda gördüğünüz şeylerin çoğu satın alınabiliyor ve malzemeden yapılabiliyor.

Zombilerle dolu tatlı ve tatlı bir yapım:Zelter

Tür:aksiyon, açık dünya, rol yapma Platform:PC Çıkış tarihi:22/10/2020 Geliştirici:G1 Playground

Zelter bir hayatta kalma zombi oyunudur. Amaç sadece zombilerden korunmak değil, aynı zamanda yukarıda bahsettiğimiz Stardew Valley oyununda olduğu gibi yeni ve güvenli bir yaşam alanı oluşturmak. King Pins:Gerçek zamanlı stratejiyi hayatta kalma temasıyla birleştirmek:

Tür:mücadele, açık dünya, strateji Platform:PC ve Mac Yayın tarihi:25/10/2020 Geliştirici:SokPop Collective

King Pins gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Oyunun amacı, kaynak toplamak, bir ev inşa etmek, bir tarla sürdürmek ve oyundaki diğer üç karargahtan gelen saldırıları önlemek için bir kule inşa etmek için küçük bir grup insana hakim olmaktır. Oyun, Age of Empires'ın minyatür bir versiyonu gibidir.

Kendi koloninizi kurup ticaret yapabileceğiniz Rim World:

Tür:simülasyon, açık dünya, strateji Platform:PC Yayın tarihi:17/10/2018 Geliştirici:Ludeon Studios

RimWorld, hayatta kalmaya, ticaret yapmaya, keşfetmeye ve koloninizi geliştirmeye çalıştığınız bir bilim kurgu strateji oyunudur. Oyuna uzak bir gezegende kazadan kurtulan üç kişi ile başlıyorsunuz. Amaç, başarılı bir koloni kurmak ve koloninizdeki insanların ihtiyaçlarını karşılamaktır.

Küçük insanların dev böceklere karşı savaşı:Topraklanmış

Tür:macera, inşa etme, hayatta kalma Platform:PC, Xbox One Yayın tarihi:28.07.2020 Geliştirici:Obsidian Entertainment

Dünya kocaman ve hayaletli bir yer… Hele bir karınca kadar küçükseniz. İster çok oyunculu ister tek başına oynanan Grounded'da dev böceklerle savaşarak hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.

Kendi çiftliğinizi kurabileceğiniz ezilmiş:

Tür:macera, simülasyon, bina Platform:PC Yayın tarihi:23.11.2020 Geliştirici:NipoBox

Açık dünya ve çok oyunculu bir hayatta kalma oyunu olan Crushed'de, çiftçilik yaparak, ürün üreterek ve üsler inşa ederek dünyayı keşfedeceksiniz.

Tamamen ücretsiz Survival Engine:

Tür:macera, simülasyon, bina Platform:PC Çıkış tarihi:10.02.2021 Geliştirici:Indie Marc

Vahşi doğada on günden fazla hayatta kalabilir misin? Yiyecek ve su bulun, vahşi hayvanlarla savaşın, bir şeyler inşa edin, farklı bitkiler dikin ve haritayı keşfedin. Oyun artık Steam'de ücretsiz.

Ortaçağ'da geçen Ortaçağ Hanedanı:

Tür:macera, simülasyon, bina, Ortaçağ Platformu:PC Yayın tarihi:17.09.2020 Geliştirici:Render Cube

Bu ortaçağ hayatta kalma oyununda, savaştan kaçan bir adamı kontrol ediyorsunuz. Hayatta kalma savaşınızda avlanmalı, vahşi hayvanlardan korunmalı, yeni bir aile kurmalı ve insanları sizinle yaşamaya ikna etmelisiniz.

Bir peri masalı gibi, fantastik unsurlarla dolu Into the Haze:

Tür:eylem, derleme Platform:PC Yayın tarihi:06/02/2021 Geliştirici:MSOFT

Into the Haze, kıyametin hemen ardından başlayan tek oyunculu bir hayatta kalma oyunudur. Terk edilmiş bir kulenin kırkıncı katında uyanırsınız. Bütün şehir zehirli bir gazla kaplıdır. Yardım alana kadar kaynakları toplamalı, bir şeyler inşa etmeli, zombilerle savaşmalı ve bu zorlu savaşı sürdürmelisiniz.

Dünyadaki Son Umut:

Tür:bina, macera, aksiyon, keşif Platform:PC Yayın tarihi:01/11/2020 Geliştirici:iLand Studios

Last Hope on Earth'te dünyayı keşfetmekte, kaynak aramak ve toplamakta, kendi üssünüzü inşa etmekte ve diğer oyuncuları avlamakta özgürsünüz. Oyundaki her şey hayatta kalmakla bağlantılıdır:iklim, hastalar, doğal ihtiyaçlar ve hatta diğer oyuncular…

Tek oyuncu Gone:Survival

Tür:simülasyon, macera, bina Platform:PC Yayın tarihi:29/04/2020 Geliştirici:Coden Studio

Tek oyunculu bir oyun olan Gone Survival, sizi gizem ve sırlarla dolu bir dünyada kuruyor. Bu tehlikeli dünyada hayatta kalmak için yiyecek toplamalı, su ve ilaç bulmalı, ekipman ve silah yapmalı ve bitki yetiştirmelisiniz. Tecrübe kazanmak ve yeni şeyler inşa etmek için tamamlamanız gereken görevler de var.

Afrika'da ücretsiz bir oyun:Afrika'da Hayatta Kalma

Tür:macera, inşa Platform:PC Yayın tarihi:24 // 01/2021 Geliştirici:Mambo

Afrika'da Hayatta Kalma, RPG unsurları içeren bir hayatta kalma oyunudur. Artık Steam'de ücretsiz olarak mevcut olan bu oyunda çeşitli canavarlarla savaşmanız, eşyalar toplamanız ve bir şeyler inşa ederek hayatta kalmanız gerekiyor.

Bir başka korku temalı yapım The Infected:

Tür:eylem, derleme Platform:PC Yayın tarihi:07 // 08/2020 Geliştirici:DigX Studios

The Infected bir açık dünya sanal oyunudur. Üssünüzü kurun, kendinizi enfekte Vambi'den (vampir + zombi karışık yaratık) ve vahşi yaşamdan korumanız gerekir.

Bunlara da Göz Atın

PUBG Mobile’ın Benzersiz Grafiklere Sahip Olacak Yeni Sürümü ‘PUBG: New State’ Duyuruldu

PUBG Mobile'ın yeni versiyonu olarak karşımıza çıkacak olan "PUBG: New State" resmi olarak duyuruldu. Oyunla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

avrupa yakası escort çapa escort halkalı escort şirinevler escort beylikdüzü escort beşiktaş escort escort bayan izmit escort ataşehir escort muratpaşa escort antalya escort şirinevler escort ataköy escort bursa escort istanbul bayan escort şişli escort pendik escort ligobet bursa escort betvino giriş beylikdüzü escort şişli escort sex hikaye milanobet ataköy escort istanbul escort roketbet güncel giris roketbet giris roketbet güncel adresi roketbahis güncel giris