Rize’nin İkizdere İlçesinde Evcil Hayvan Satışı Yasaklandı: ‘Bunlar Candır, Sahip Çıkılsın’

Rize'nin İkizdere ilçesinde sokak hayvanları için bakım merkezi kuran belediye, evcil hayvan satışının yasaklanması için eylem başlattı. Belediye tarafından alınan karar meclis toplantısında kabul edildi. Evcil hayvan satış noktalarının bulunmadığı ilçede alınan karar hakkında farkındalık yaratılması hedeflendi. Belediyeye ait barınakta 80'e yakın başıboş hayvan tedavi ediliyor ve bakılıyor.

DHA'nın raporuna göre; Sessiz yaşamların kendilerine emanet edildiğini belirten İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz, "Sokak hayvanlarımıza çok önem veriyoruz. 29 köy ve 7 mahalleden oluşan ilçemizde köyler yazın çok dolu ama kışın, insanlar büyük şehirlere göç ettiklerinde bu hayvanlar başıboş ve hasta oluyorlar.İlçemizdeki ilçeler arasında ilk köpek barınağını kurarak bu hayvanlara bakıyoruz, besliyoruz ve barınağımızda sahipleniyoruz. Barınağımıza hayvanseverlerin desteğiyle hayvanlarımızın mama ihtiyacını karşılıyoruz. Hayvan satışını yasaklama kararı aldıklarını söyleyen Karagöz, "İlçede evcil hayvan satışını yasakladık. Hayvanları sahiplenmek istiyoruz. Bunlar ruhlardır, para ile alınmamalı veya satılmamalıdır. Korunmak düşüncesiyle böyle bir karar verdik. "

Bunlara da Göz Atın

Avusturya AstraZeneca Aşı Tedarikini Askıya Aldı: Gerekçe Şüpheli Ölüm

Avusturya'da 49 yaşındaki bir kadın, Oxford Üniversitesi ve AstraZeneca tarafından geliştirilen koronavirüs (Covid-19) aşısını aldıktan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.